Коли хтось мене питає, які є ще типові італійські страви окрім стереотипних макаронів і піци, я завжди кажу, що італійська кухня безмежна, вона настільки багата, що навіть проживши все життя в Італії, неможливо скуштувати навіть десяту частину з усіх тут присутніх страв. Тут кожен куточок і кожне навіть найменше містечко має свої страви - символи, рецепти яких передаються з покоління в покоління. І все без вийнятку смачнючо - неперевершене. Я ось вже понад 10 років не перестаю дивуватись і щоразу відкривати для себе щось нове :-) Минулого року завдяки нашим друзям з Венеції я ''познайомилась'' з венеціанською паскою (ну то я так назвала той солодкий здобний смаколик, насправді ж його назва - Фугасса Венета або ж солодка фокачча). За смаком і структурою ця випічка ну дуже схожа на всесвітньо відомий різдвяний панеттоне (я маю на увазі домашній панеттоне або з пекарні, а не той ''хімічний'' запакований в красиву коробку, що продають у всіх супермаркетах). Надзвичайно м'яку серединку доповнюють апельсинові цукати і мигдальні горішки, а аромат ванілі, лимонна і апельсинова цедра роблять смакову гамму просто неперевершеною! Під час замісу тісто буде досить рідке і липке, тому, якщо маєте планетарний міксер, то ви - найщасливіша господиня в світі :-) Якщо ж такого чуда техніки на вашій кухні немає, не біда - досить змастити руки олією перед тим, як місити тісто. Якщо мрієте спекти домашній панеттоне, але для класичної його версії з довгим підростанням і вистиганням (підвішеним вверх дном на спеціальних паличках) у вас немає часу і терпіння (як я вас розумію в цьому випадку :-) то венеціанська пасочка стане чудовою альтернативою. Перед випіканням таку випічку посипають перловим цукром, він там не лише для прикраси - завдяки такій посипці скоринка виходить надзвичайно апетитною :-)
Для венеціанської паски потрібно (з вказаних інгредієнтів виходить 2 пасочки діаметром 16см):
- 900г борошна
- 190г цукру
- 5 яєць + 1 жовток для змащування пасок перед випіканням
- 250г молока
- терта цедра 1 апельсина і 1 лимона
- 170г масла
- 50г дріжджів
- 50г почищеного мигдалю
- щіпка солі
- ванілін
- 100г апельсинових цукатів
- 1 ст.л. лікеру Лімончелло (можна замінити ромом або коньяком)
- цукрова посипка (перловий цукор)
- паперові форми для пасок (ця випічка дуже м'яка, тому зі звичайної металевої форми її важко буде дістати, не поламавши)
Приготуйте опару: в теплому молоці розчиніть дріжджі, додайте 1 ч.л. цукру (взяту від загальної кількості) і 60г борошна (теж взяті від загальної кількості)
Накрийте рушничком і залиште на 20хв
До опари додайте 700г борошна, цукор, сіль, ванілін, цедру, яйця і лікер
Перемішайте усе ложкою (тісто буде липке)
Додайте топлене (не гаряче) масло і знову перемішайте
Мигдальні горішки подрібніть
Додайте до тіста цукати, подрібнений мигдаль і решту борошна (140г). Вимісіть (оскільки тісто досить рідке і липке, найзручніше це робити планетарним міксером або ж змоченими в олії руками)
Накрийте тісто рушничком або харчовою плівкою і залиште підрости вдвічі (приблино на 1,5 - 2 години)
Потім тісто трішки обімніть і перекладіть його ложкою в паперові форми (заповніть їх на третину висоти)
Дайте пасочкам піднятись майже до верху формочок (повинно залишитись 2-3см до верху)
Змістіть верх пасок збитим жовтком і посипте перловим цукром
Випікайте приблизно 1год при 180С (в режимі верх-низ без вентиляції)
Готовність пасочок перевірте дерев'яною паличкою
Потім готові пасочки дуже обережно (вони надзвичайно м'які) переверніть вверх дном і залиште так до повного вистигання
Смачних Вам свят і пухких пасочок!
Якщо паперовв форми вкласти попередньо а металеві, то вони не будуть деформуватися, коли а них накладається тісто
ВідповістиВидалитиДякую за слушну пораду :)
ВидалитиЯкщо паперовв форми вкласти попередньо а металеві, то вони не будуть деформуватися, коли а них накладається тісто
ВідповістиВидалити