Продовжуючи весільно - сирну симфонію полізла я знову за приємними спогадами до бабусиного весільного зошита. Так щось Королівський сирник (рецепт тут) навіяв мені танцювально - романтичного настрою, що душа знову забажала якогось сирного "солодоща", але не звичайного, я якогось такого - розтакого давно забутого і смачнючого з присмаком дитинства і радісними звуками весільних пісень... Бабусин записник для мене, як скриня зі скарбами: чим глибше залізеш - тим цінніші рецепти знайдеш :-) Коли ми їздили в село на весілля, бабусі відразу вділяли почесне місце в літній кухні разом з іншими господинями, ну і я (завжди будучи бабусиним "хвостиком") сиділа в тій же кухні і спостерігала за тою захоплюючою магією вправних жіночих рук, які місили тісто (без усіляких міксерів - блендерів - комбайнів), перемішували креми, розкачували коржі, крутили печиво через м'ясорубку, вирізали сухарики і розповідали усі новини не тільки села, а й ближніх містечок. Кожна поважаюча себе господиня на весілля мала роздобути новий рецепт сирника. Потім ті всі рецепти старанно записувались в потерті (і від того ще цінніші) зошити господинь, і біля назви рецепту слід було неодмінно вказати хто той рецепт приніс (так, мабуть, потім легше було згадати що то саме за пиріг). Смак карамельного сирника з чорносливом від тьоті Стасі пам'ятаю до сьогодні.Тьотя Стася була бабусиною подругою ще з дитинства, потім бабуся з дідусем одружились і переїхали до Тернополя, а подруга вийшла заміж у сусіднє село. Та вони незмінно зустрічались на кожному весіллі, празнику і не тільки :-) Поняття не маю, де бабусина подруга роздобувала рецепти, але саме вона приносила найсмачніші і на той час найсучасніші рецепти, то було її "ноу хау", але вона радо ділилась своїми кулінарними новинками з усіма. От на одне з весіль тьотя Стася і принесла перепис невиданої і ще ніким в нашому селі некуштованої дивини - карамельного сирника з чорносливом! На весіллі він створив справжній смаковий фурор і ще довго займав почесне місце в солодких меню усіх мені відомих господинь нашого села. А потім якось забувся (чи то нові рецепти затьмарили його новими смаками і поєднаннями, чи мода кулінарна змінилась...), добре, що збереглись бабусині переписи! Сьогодні в нас до чаю це незвичайне чудо з карамельним смаком і цікавим виглядом, яке здається таким сучасним і новітнім, що й не скажеш, що насправді той рецепт в записнику "живе" вже добрих двадцять, а то й більше років...
Для сирника з вареним згущеним молоком і чорносливом потрібно:
Для тортівниці діаметром 23 см
(Для тіста):
(В бабусиному записнику кількість деяких інгредієнтів для шоколадного пісочного тіста стала "нечитабельною" від часу, тому я використовую свій перевірений рецепт):
- 1 яйце
- 100г цукру
- 100г м'якого масла
- 20г какао
- 200г борошна
- 3 ч.л. розпушувача
- 500г домашнього сиру (гарно перемолоти) або рікотти
- 4 яйця
- 2,5 ст.л. крохмалю
- 260г вареного згущеного молока
- ванілін
- 4 ст.л. цукрової пудри
- 200-250г чорносливу (залийте його окропом на 5 хвилин, а потім гарно відтисніть)
Покладіть разом усі інгредієнти для тіста
Замісіть пісочне тісто
Поділіть його на 2/3 і 1/3. Покладіть 1/3 тіста в морозильну камеру
Викладіть 2/3 тіста в тортівницю з високими бортиками, змащену маслом і посипану борошном
На тісто викладіть чорнослив
Приготуйте начинку: покладіть разом сир, яйця, ванілін, цукрову пудру, крохмаль і гарно перемішайте (а ще краще - збийте блендером до однорідної маси)
Додайтк варене згущене молоко і знову перемішайте
Вилийте начинку поверх чорносливу
Зверху потріть тісто з морозильної камери
Випікайте сирник при 180С приблизно 60 хвилин, потім вимкніть духовку і залиште в ній сирник до повного вистигання
А тепер найважче (бо ту смакоту хочеться з'їсти відразу, не чекаючи): слід поставити готовий сирник в холодильник на ніч, тоді він добре триматиме форму і смаки інгредієнтів між собою чудесно "подружаться" :-) Солодкого вам дня!
Дописати коментар